niedziela, 9 grudnia 2012

Płyn do demakijażu

Dzisiaj będzie o płynie do demakijażu. Jest on bardzo ważnym kosmetykiem dla każdej dziewczyny, która lubi makijaż. Dzięki niemu skóra będzie dokładnie oczyszczona i będzie mogła nocą oddychać i się regenerować.
Sądzę, że większość dziewczyn ze mną się zgodzi, że w tej kategorii kosmetykiem wszech czasów jest płyn dwufazowy do demakijażu ZIAJA. I ja jestem w tym gronie, które go używa.

Od producenta: Idealny do zmywania kosmetyków wodoodpornych. Polecany również dla osób stosujących soczewki kontaktowe. Przebadany okulistycznie. Nie zawiera substancji zapachowych. Szybko i skutecznie usuwa makijaż. Nie pozostawia tłustej warstwy wokół oczu. Zapobiega wysuszaniu wrażliwej skóry.  Wstrząsnąć do uzyskania jednolitej barwy. Delikatnie zmywać makijaż wacikiem nasączonym płynem, unikając wprowadzenia go do oka.  
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Isohexadecane, Sodium Chloride, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Benzoate, CI 42090. 

Cena: 6zł / 120ml

Niestety z tym, że nie zostawia tłustej warstwy wokół oczu nie mogę się zgodzić. Jest on maksymalnie tłusty. Zostawia tłustą warstwę nie tylko wokół oczu ale wszędzie tam, gdzie go użyjemy.
Nie sądzę jednak, żeby był to duży problem - chyba, że ktoś swoją wieczorną pielęgnację twarzy na tym kończy. 
Ja po demakijażu płynem myję twarz żelem i następnie przecieram tonikiem. Wtedy nie ma szans, aby pozostała jakaś tłusta warstwa.

A teraz moje ostatnie odkrycie: dwufazowy płyn do demakijażu Delia, Dermo System

Od producenta: Bezzapachowy lotion o dwufazowej formule do codziennego stosowania, zmywający również kosmetyki wodoodporne. Zawarte w płynie składniki silikonowe gwarantują niezwykle skuteczny demakijaż delikatnych okolic oczu i ust, nie powodując podrażnień. 

Skład: Aqua, Cyclopantasiloxane, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, 2-Bromo-2-Nitropropane 1,3 Diol, Cl42090 

Cena: 6 zł / 210ml

Jak widać w składzie oba kosmetyki różnią się minimalnie.
Ziaja zawiera Isohexadecane, a Delia Disodium EDTA.

Co na plus dla Deli, ponieważ Disodium EDTA to związek, który ma na celu zwiększyć trwałość kosmetyku.
Co na minus dla Ziaji, bo Isohexadecane co prawda jest substancją wspomagającą aplikacje kosmetyków (daje dobry poślizg) i wygładza skórę, bo zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody ale... może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. 

Co jeszcze wpływa na plus dla Delii - to cena. Za tę samą kwotę (ok 6 zł) tutaj mamy prawie dwa razy więcej kosmetyku. 
A ze spraw technicznych - jeżeli wkurza Was zakrętka Ziaji to u Delii tego problemu nie ma. 

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...